A Brother szlovákiai újrahasznosító üzeme 17 éve tökéletesíti a körforgásos gazdaság gyakorlati megvalósítását, és tevékenységével kiérdemelte a karbonsemleges státuszt. Az Európa-szerte növekvő toner-újrahasznosítási igény kielégítésére épült gyár a 4 Brother-létesítmény közül a legnagyobb és a második, amely elnyerte ezt a minősítést. A karbonsemleges működés mellett jelentős tényező, hogy ez az egyetlen hulladékmentes újragyártási folyamatot megvalósító egységük Európában.
Dave Lawrence, a Brother Industries Slovakia igazgatója elmondta: „2007-ben nyitottuk meg a Brother Industries Slovakiat, és a kapacitásunk évről évre nőtt, hogy támogassa a Brother ügyfelei és partnerei által visszaküldött patronok újragyártását. A mai napig több mint 18 millió patront gyártottunk újra Szlovákiában, ami azt mutatja, hogy ügyfeleink mennyire elkötelezettek a környezetvédelem iránt, és elhivatottak a fenntarthatóságról alkotott elképzelésük megvalósításában.”
A szlovákiai létesítmény átveszi az üres festékkazettákat, felméri azokat, kicseréli az elhasználódott alkatrészeket, és olyan újragyártott kazettákat készít, amelyek szigorú ellenőrzésen esnek át, így ugyanolyan minőségűek lesznek, mint az újak. A folyamat során az eredeti anyag 80 százalékát újrafelhasználják, a maradékot pedig újrahasznosítják, és más Brother termékek előállításához használják fel, illetve értékesítik más gyártócégek szá-mára.
Az igazgató hozzátette: „A karbonsemleges státusz elérése egy ilyen nagy létesítménynél hatalmas eredmény, és olyan dolog, amelyre mindannyian hihetetlenül büszkék vagyunk. Nagyon komolyan vesszük a környezetvédelmi kötelezettségeinket, és már most is számos kezdeményezést vállalunk a környezeti hatásunk csökkentésére. Amit közvetlenül nem tudunk újrafelhasználni, azt újrahasznosítjuk, hozzájárulva egy körforgásos gazdasági folyamathoz, ahol semmi sem kerül a szemétlerakókba.”
Ezenfelül a működéshez szükséges energia nagy részét napelemekből és egy általuk telepített talajhőszivattyúból állítják elő. Ez a természetes energiaforrás önmagában 48 százalékkal csökkentette az üzem szén-dioxid-kibocsátását. „Az ehhez hasonló innovációk biztosítják, hogy folyamatosan fejlődjünk, és kihívás elé állítjuk magunkat, hogy a lehető legfenntarthatóbb újragyártási folyamatot hajtsuk végre” – fűzte hozzá Dave Lawrence. A 4 telephelyen évente együttesen több mint 2,6 millió tonert gyártanak újra, ami 3 olimpiai méretű úszómedence megtöltéséhez elegendő hulladék újrafelhasználásának felel meg.