A kecskeméti székhelyű Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. és a kecskeméti Neumann János Egyetem konzorciuma 350 millió forint (~ 1,1 millió EUR) keretösszegű támogatást nyert K+F együttműködésük erősítésére, kibővítésére, mely projektben új, alternatív gumi és polimer anyagokat kutatnak autóipari felhasználásra. A projekt keretében és eredményeinek későbbi felhasználásával új, a haszongépjármű légfékrendszerek követelményeinek jobban megfelelő alapanyagok kerülnek kifejlesztésre, hogy azok a Knorr-Bremse termékeiben hasznosulva növeljék a vállalat piaci versenyképességét.
A támogatás segítségével induló „Új fejlesztésű alapanyagok, nano-kompozitok alkalmazása sűrített levegős fék- és segédrendszerek tervezésében” című kutatás-fejlesztési projekt során olyan új eljárásokat és nano-kompozitokat tartalmazó alapanyagokat kutatnak, elsősorban műanyag és gumi anyagtudományi területen, melyek eredménye hosszútávú versenyelőnyt jelent a Knorr-Bremse számára és iránymutató megoldásokat kínál a hazai autóipar részére. Ezen eredmények alkalmazásával és a funkcionális újdonságok megvalósításával új prototípus rendszerek kerülnek kifejlesztésre. A Neumann János Egyetemmel való együttműködés a helyi tudásbázist és a kutatók ipari beágyazottságát növeli, a partnerek hosszútávú együttműködését elősegíti. A fejlesztésben kb. 30 kecskeméti mérnök és 16 egyetemi kutató vesz részt.
A Knorr-Bremse 1995 óta végez kutatás-fejlesztési tevékenységet Budapesten és Kecskeméten és hazánkban a multinacionális vállalatok között elsőként hozott létre Kutatás-fejlesztési Központot. A pályázatban szereplő kutatás-fejlesztési projekt megvalósulása a partnerek között már korábban is meglévő K+F+I együttműködést mélyíti tovább, amelynek során hatékony együttműködésre, tudástranszferre kerül sor a konzorciumi partnerek között.
ots.mti.hu