Új fejezet nyílik a logisztikai szakterület fejlesztésében, köszönhetően a Miskolci Egyetem és az East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató Zrt. (East-West Gate) közötti stratégiai együttműködési megállapodásnak, melyet Tálosi János, az East-West Gate vezérigazgatója (b2) és Szűcs Péter, a Miskolci Egyetem rektorhelyettese (b3) írt alá a Lillafüredi Palotaszállóban, Siménfalvi Zoltán, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánja (j) és Tamás Péter, az egyetem Logisztikai Intézetének igazgatója (b) jelenlétében. Az együttműködés példaértékű kezdeményezés, amely elősegíti a logisztikai szakemberek magas szintű képzését, és hozzájárul a logisztikai szektor magyarországi fejlődéséhez.
Oktatás és gyakorlat szoros összefonódása
A megállapodás értelmében a Miskolci Egyetem, valamint Európa legnagyobb és legmodernebb szárazföldi intermodális terminálja, a fényeslitkei East-West Gate közösen dolgozik a logisztikai szakemberek képzésének modernizálásán, ami a többi között új tananyagok kidolgozását, vendégelőadások, gyakorlati helyek, valamint szakdolgozat- és diplomatervtémák biztosítását, egy egyetemi folyamatszimulációs labor kialakítását, továbbá hallgatói ösztöndíj alapítását foglalja magában.
Kutatás és fejlesztés közös erővel
A Miskolci Egyetem és az East-West Gate együttműködése nem csupán az oktatásban és képzésben nyújt új lehetőségeket, hanem a kutatás-fejlesztésben is. Közös projektek indulnak a logisztikai szolgáltatások és technológiák innovációjára. A tervek szerint a partnerek két közös kutatócsoportot hoznak létre, amelyek feladata az akkumulátorok és akkumulátor-hulladékok logisztikájával és kezelésével, valamint a digitálisiker-technológia logisztikai területen való alkalmazásánál felmerülő kihívások kutatása. Ennek eredményeként a Miskolci Egyetem kutatási kapacitásai és az East-West Gate piaci tapasztalatai egyesülnek, elősegítve az új, innovatív megoldások kifejlesztését.
A jövő logisztikai szakemberei
A megállapodás kapcsán a Miskolci Egyetem rektorhelyettese, Prof. Dr. Szűcs Péter kiemelte: „Ez az együttműködés hatalmas lépés a logisztikai oktatás és a gyakorlati képzés integrációjában. Büszkék vagyunk arra, hogy az East-West Gate mellett állhatunk, és közösen készíthetjük fel diákjainkat a jövő kihívásaira.”
Tálosi János, az East-West Gate vezérigazgatója hozzátette: „Felelősséget érzünk a régió fejlesztéséért, az itt élők jövőjének biztosításáért. Ezért támogatjuk, hogy a fiatalok helyben találjanak versenyképes elméleti és gyakorlati tudást nyújtó képzéseket. A Miskolci Egyetemmel évek óta közösen dolgozunk ezen, most kibővítjük együttműködésünket. Büszke vagyok arra, hogy az East-West Gate terminálon világszínvonalú körülmények között, a legmodernebb technológiákkal dolgoznak munkatársaink. Tudásunkat, tapasztalatunkat, eredményeinket örömmel osztjuk meg a Miskolci Egyetem oktatóival és hallgatóival.”
„Biztosak vagyunk abban, hogy ez az együttműködés jelentősen hozzájárul majd a logisztikai ágazat fejlődéséhez, lehetőséget biztosít a tehetséges hallgatóknak arra, hogy a kiváló színvonalú elméleti tudást a piaci igényeknek megfelelő gyakorlati készségekkel egészítsék ki” – fejtette ki a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karának dékánja, Prof. Dr. Siménfalvi Zoltán.
Az egyetem Logisztikai Intézetének igazgatója, Prof. Dr. Tamás Péter elmondta: „A logisztika oktatása és kutatása az új technológiák adta lehetőségekre tekintettel jelentős kihívások előtt áll, amelyek leküzdéséhez, valamint a terület dinamikus fejlődéséhez a régió meghatározó vállalataival való együttműködés kulcskérdés. Ennek jó példája az együttműködés.”