A Budapest Airport megkétszerezte a cargoforgalmát

A kiadónk által rendezett Air Cargo Day Hungary webkonferencia a légi árufuvarozás jelenlegi helyzetére, fejlődési lehetőségeire és fontosabb kihívásaira kívánta felhívni a figyelmet. Az eseményen számtalan meghatározó iparági személyiség tartott előadást, beszámolva a világjárvány hatásairól és arról, hogy sikerült-e a cargónak átvészelni a válságos időket. Megnyitóbeszédében Chris Dinsdale, a Budapest…

A Duna hajózhatóságának kihívásai

A Duna Bizottság elsődleges céljai közé tartozik a víziút hajózhatóságának biztosítása az árufuvarozás számára. Ebben „komoly” harcokat kellett vívniuk a múltban az egyes Duna menti országokkal, amelyek prioritásai között csak a repülőterek, autópályák, vasutak után következett a jellemzően tömegáruk tengerentúli szállítására specializálódott belvízi hajózás, hangsúlyozta Manfred Seitz, a Duna Bizottság…

BiReg: mire számítsanak a fel- és lerakóhelyek 2021. július 1-je után?

A BiReg-rendszer bevezetése óta eltelt időszak hatósági tapasztalatai; hogyan változik a szabályozás 2021. július 1-jétől, és milyen új kötelezettségei lesznek a felrakó- és lerakóhelyeknek? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a PwC Magyarország májusi webináriumának résztvevői. Idén januártól a 3,5 tonnát meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű tehergépjárművel, kétoldalú áruszállítási engedély vagy…

Az Ázsia és Európa közötti vasúti áruforgalom új nyugati kapuja – interjú Tálosi Jánossal, az East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató vezérigazgatójával

Az ukrán–magyar határ közelében, a magyarországi Fényeslitkén 2021 januárjában kezdődött el az East-West Gate (EWG) intermodális terminál építése 85 hektáros területen. A 30 milliárd forintos magánberuházásból épülő, a normál és a széles vasúti nyomtáv találkozásánál található létesítmény 2022 I. negyedévében áll üzembe. A terminál évente akár 1 millió darab 20…

Szerteágazó folyamatok rendszerbe szervezve – interjú Polgár-Manek Szilviával, a Magyar Telekom logisztikai vezetőjével és Papp Lászlóval, a Waberer’s-Szemerey Logisztika technológiai üzletágvezetőjével

Legyen szó telekommunikációs termékekről, szolgáltatásokról vagy az ezeket kezelő logisztikai rendszerekről, a Magyar Telekom logisztikai szolgáltató partnerénél, a Waberer’s-Szemerey Logisztikánál (WSZL) folyamataiban és eszközeiben is szerteágazónak látják az alkalmazott technológiákat. A két társaság kiváló együttműködésének köszönhetően azonban hosszú évek óta sikeresen találnak közös megoldásokat a mindenkori kihívásokra. – Hogyan épül fel…

Jól halad az e-CMR projekt előkészítése

A Magyar Szállítmányozók Szövetsége Egyesület (MSZSZ) május 26-án online platformon tartotta meg évi rendes közgyűlését. A résztvevők elfogadták az elnökség beszámolóját a szervezet tavaly végzett munkájáról és a felügyelőbizottság 2020. évi tájékoztatóját, és jóváhagyták az idei évre vonatkozó pénzügyi tervet. Az új tagok bemutatkozását és az adózási aktualitásokról szóló előadást…

A Covid lesújtott a Yantian kikötőre

Az ellátási lánc turbulenciájának vége továbbra sem látható. A nehéz 2020-as év után a járvány ismét csapást mért Kínára a globális kereskedelem egyik kulcsfontosságú központjában, Guangdong tartományban. A Covid-19 újabb kitörése 2021. május 25-e óta jelentős működési korlátozásokat eredményezett a sencseni Yantian kikötőben. A Yantian kikötő korlátozásainak súlyosabb következményei vannak,…

„A járvány után is húzzuk tovább a vállalkozás szekerét” – beszélgetés Szabó Gáborral, az Indián-Sped Kft. ügyvezető igazgatójával

A világjárvány következtében a hazai logisztikai ágazat emelkedő pályán van, állítja Szabó Gábor, aki a vállalkozását is a pandémia nyertesei közé sorolja. Ugyanakkor az eredményeket nem adják ingyen, az Indián-Sped csapatának is rengeteget kell dolgozni a sikerért, aminek másik záloga a megbízók hozzáállása. – Tapasztalja még a fuvarpiacra régóta jellemző árversenyt?…